SSL

Szerver monitorozása a Monit segítségével Debian és Ubuntu rendszereken (2. oldal)

botond küldte be 2023. 01. 26., cs – 02:12 időpontban
A Monit egy ingyenes és nyílt forráskódú folyamat- és erőforrásfigyelő eszköz, amely a rendszerfolyamatok és erőforrások - webböngésző és parancssor segítségével történő - megfigyelésére használható. A Monit automatikusan leállítja vagy újraindítja a folyamatokat vagy szolgáltatásokat, amennyiben azok például túl sok erőforrást használnak fel, vagy rendellenesen működnek. A különböző eseményekről email-es riasztásokat is küld.
Ezen az oldalon egy Debian 11 (Bullseye) tökéletes szerveren már fentlévő (ISPConfig automatizált telepítő által feltelepített és beállított) Monit példányon végzünk el néhány finomhangolást, hogy az számunkra megfelelően működjön.

Szerver monitorozása a Monit segítségével Debian és Ubuntu rendszereken

botond küldte be 2023. 01. 26., cs – 02:06 időpontban
A Monit egy ingyenes és nyílt forráskódú folyamat- és erőforrásfigyelő eszköz, amely a rendszerfolyamatok és erőforrások - webböngésző és parancssor segítségével történő - megfigyelésére használható. A Monit automatikusan leállítja vagy újraindítja a folyamatokat vagy szolgáltatásokat, amennyiben azok például túl sok erőforrást használnak fel, vagy rendellenesen működnek. A különböző eseményekről email-es riasztásokat is küld.
Ezen az oldalon egy Debian 10 (Buster) tökéletes szerver 1.1-es változatára telepítjük fel frissen a Monit rendszermonitor programot, ahol még korábban nem volt használatban, majd utána beállítjuk.

Hogyan állítsuk be ISPConfig szerverünkön az alapértelmezett weboldalt, hogy ne az Apache2 Debian Default oldala kerüljön betöltésre a szerver IP-címének vagy teljes hosztnevének elérésekor

botond küldte be 2023. 01. 21., szo – 00:20 időpontban
ISPConfig szerverünk szépen kezeli weboldalainkat, azonban ha a böngészőbe a szerver IP-címére vagy teljes hosztnevére hivatkozunk, akkor nem a várt eredményt kapjuk, mert ilyenkor az Apache2 Debian Default Page töltődik be, ami lényegében az Apache "üdvözlő" oldala. Ez persze nem tragikus hiba, de szépséghiba. Ebben a leírásban megnézzük, hogy hogyan állíthatjuk be Apache webkiszolgálónkat, hogy ilyenkor az általunk kívánt weboldal kerüljön betöltésre.

Hogyan építhetjük meg és élesíthetjük ISPConfig3 szerverünket, valamint hogyan biztosíthatjuk a Let's Encrypt SSL-el kezelőpanelünket, főbb szolgáltatásainkat és weboldalainkat (3. oldal)

botond küldte be 2023. 01. 20., p – 23:19 időpontban
Az ISPConfig kezelőpanel segítségével könnyedén menedzselhetjük a szerverünkön lévő weboldalakat, valamint az egyéb webes szolgáltatásokat. Ebben a leírásban áttekintjük hogyan építhetjük meg és élesíthetjük ISPConfig3 szerverünket, valamint hogyan állíthatjuk be az ingyenes, Let's Encrypt által kiállított SSL tanúsítványokat a kezelőpanel, a főbb szolgáltatások és a weboldalaink számára. Ezen az oldalon ellenőrizzük a szerveren működő webes szolgáltatásokat és egyéb összetevőket, ezután beállítjuk a Let's Encrypt SSL-tanúsítványokat a kezelőpanelre és a szükséges szolgáltatásokra, valamint a weboldalakra. Végül elvégzünk még néhány finomhangolási feladatot, illetve elhárítjuk az esetlegesen felmerülő problémákat is.

Hogyan telepítsük a Matomo (korábban Piwik) webanalitikai szoftvert Apache rendszerű szerverünkre (6. oldal)

botond küldte be 2019. 09. 01., v – 16:06 időpontban
Ebben a leírásban feltelepítjük a Matomo (korábban Piwik) webanalitikai rendszert egy meglévő szerverre, ami azután nagy részletességű statisztikai adatokkal fog ellátni minket a szerveren működő weboldalak látogatói forgalmáról. Ezen az oldalon elvégezzük a Matomo rendszer feltelepítése után szükséges beállításokat.

Let's Encrypt ingyenes SSL telepítése ISPConfig3-as szerverkörnyezetre

botond küldte be 2018. 12. 04., k – 01:27 időpontban
Ebben a leírásban feltelepítjük a Let's Encrypt Certbot rendszerét egy ISPConfig3-as szerverkörnyezetre. A telepítés végeztével rendszerünk készen áll a szerveren menedzselt domain nevek ingyenes SSL tanúsítványainak beszerzésére és automatikus bekonfigurálására, megújítására, hogy bármelyik általunk kezelt weboldalt néhány kattintással a biztonságos HTTPS protokollon keresztül működtethessük.

Let's Encrypt

botond küldte be 2018. 12. 02., v – 15:25 időpontban
A Let's Encrypt ingyenes SSL kiállító szervezet bemutatása az enciklopédiában

SSL (Secure Sockets Layer)

botond küldte be 2018. 12. 02., v – 13:59 időpontban
Az SSL (Secure Sockets Layer) rövid bemutatása az enciklopédiában

HTTPS

botond küldte be 2018. 08. 11., szo – 11:44 időpontban
A HTTPS bemutatása az enciklopédiában